na stroneliceum2 FINALNE

Liceum Ogólnokształcące ROE z klasami artystycznymi to doskonała propozycja dla wszystkich absolwentów  gimnazjum, którzy oprócz chęci solidnego przygotowania się do egzaminu maturalnego, szukają dodatkowo możliwości rozwijania swoich pasji i talentu.
Naukę w liceum polecamy szczególnie osobom kreatywnym, nastawionym na doskonalenie posiadanych i zdobycie nowych umiejętności w środowisku uczniów o podobnych zainteresowaniach.

Kandydaci mają do wyboru cztery artystyczne profile klas *, w których zajęcia prowadzone są w oparciu o autorskie, nowoczesne programy nauczania  w wymiarze czterech godzin tygodniowo .
Równocześnie mogą wybrać naukę w klasie humanistycznej ( zajęcia w zakresie rozszerzonym: język angielski, język  polski, historia) lub matematyczno- fizycznej ( zajęcia w zakresie rozszerzonym: język angielski, matematyka, fizyka ).

Nasze atuty:

- atrakcyjna oferta nauczania,

- profesjonalna kadra doświadczonych nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących oraz specjalistów i praktyków, prowadzących zajęcia artystyczne ,

- wspieranie w rozwoju  oraz indywidualne podejście do ucznia,

- dostęp do nowoczesnego sprzętu i pracowni,

- ponad 11 - letnie doświadczenie w edukacji artystycznej na terenie całego kraju,

- przyjazna atmosfera,

- lokalizacja w centrum miasta, w bliskiej odległości od dworca PKP i PKS.

W odróżnieniu od większości niepublicznych szkół, NAUKA W LICEUM ODBYWA SIĘ BEZPŁATNIE !

* Dodatkowe zajęcia artystyczne w wymiarze 4 godz. tygodniowo.

Blok przedmiotów artystycznych obejmuje 4 godz. tygodniowo. Uczniowie nabędą i rozwiną umiejętności m.in. w zakresie: pracy z tekstem, ruchu scenicznego, emisji głosu, pracy przed kamerą i  przygotowania do castingu. Przez cały okres trwania nauki będą doskonalić swój warsztat podczas zajęć teatralnych.

- wyjścia do teatru,
- udział w przedsięwzięciach artystycznych,
- spotkania ze znanymi artystami.

Blok przedmiotów artystycznych obejmuje 4 godz. tygodniowo. Uczniowie nabędą i rozwiną umiejętności m.in. w zakresie: podstaw fotografii klasycznej i cyfrowej, współczesnych technik  multimedialnych, podstaw sztuki operatorskiej i  pracy z kamerą. Będą brać udział w zajęciach plenerowych i warsztatach.

Dodatkowo szkoła organizuje uczniom:

- wyjścia na wystawy fotograficzne,
- spotkania ze znanymi artystami.

Blok przedmiotów artystycznych obejmuje 4 godz. tygodniowo. Uczniowie  rozwiną umiejętności m.in.  w zakresie : rysunku odręcznego, technik malarskich, rysunku technicznego oraz podstaw projektowania komputerowego. Będą brać udział w zajęciach plenerowych i warsztatach.

Dodatkowo szkoła organizuje uczniom:

- wyjścia na wystawy i wernisaże,
- spotkania ze znanymi artystami.

Blok przedmiotów artystycznych obejmuje 4 godz. tygodniowo. Uczniowie poznają style tańca nowoczesnego (min. new style, jazz, hip-hop, breakdance, disco dance, street jazz, modern jazz), zdobędą wiedzę w zakresie historii tańca oraz  podstaw choreografii. Przez cały okres trwania nauki będą doskonalić swoje umiejętności podczas warsztatowych zajęć tanecznych.

Dodatkowo szkoła organizuje uczniom:

- wyjścia na spektakle i  pokazy taneczne,
- spotkania ze znanymi artystami.

Nasza kadra to zespół doświadczonych pedagogów, którzy w swojej pracy wykazują się  pasją, zaangażowaniem oraz  wykorzystują  nowoczesne metody pracy z uczniem.
Zajęcia artystyczne prowadzą  praktycy – specjaliści z doświadczeniem pedagogicznym, cieszący się uznaniem w swojej dziedzinie.
Zajęcia w liceum odbywają się na terenie  Zespołu Szkół  Teleinformatycznych przy ul. Hauke-Bosaka 21, w nowoczesnych, dobrze wyposażonych salach dydaktycznych. Dysponujemy własną pracownią fotograficzną, plastyczną, informatyczną oraz  salą do zajęć tanecznych i aktorskich.
Placówka zlokalizowana jest w centrum miasta, w bliskiej odległości od dworca PKP i PKS.