na strone technikum

Zapraszamy do naszego technikum wszystkich absolwentów gimnazjum, zainteresowanych zdobyciem  atrakcyjnego zawodu. Cykl nauczania w technikum trwa cztery lata  i zakończony jest egzaminem zawodowym. Osoby, które pozytywnie zdadzą egzamin maturalny będą miały możliwość kontynuowania nauki na wyższych uczelniach.

Oferta kształcenia obejmuje pięć interesujących, wyróżniających się na rynku kierunków: Realizacja nagrań i nagłośnień, Reklama, Turystyka oraz nowe kierunki -  Projektowanie mody oraz Fryzjerstwo.

Nasze atuty:

- bezpłatna nauka,

- atrakcyjna oferta nauczania,

- profesjonalna kadra doświadczonych nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących oraz  specjalistów i praktyków,

prowadzących zajęcia artystyczne i zawodowe,

- wspieranie w rozwoju  oraz indywidualne podejście do ucznia,

- dostęp do nowoczesnego sprzętu i pracowni,

- liczne wydarzenia i akcje aktywizujące dodatkowo uczniów,

- przyjazna atmosfera,

- lokalizacja w centrum miasta, w bliskiej odległości od dworca PKP i PKS

W odróżnieniu od większości niepublicznych szkół, NAUKA W TECHNIKUM ODBYWA SIĘ BEZPŁATNIE!

Uczniowie są kształceni w zawodzie technik realizacji nagrań i nagłośnień.
Podczas nauki zdobywają umiejętności m.in. w zakresie: realizowania nagrań i nagłośnień we współpracy z realizatorem dźwięku; obsługiwania systemu MIDI; rejestrowania materiału dźwiękowego; montowania, przetwarzania i archiwizowania materiału dźwiękowego.
Absolwenci będą mogli pracować m.in.: przy realizacji nagrań i nagłośnień  w radio, telewizji, firmach producenckich, teatrze, agencjach artystycznych i reklamowych, przy organizacji  imprez plenerowych i festiwali.

Większa część zajęć z realizacji nagrań prowadzona jest w nowoczesnym, profesjonalnie wyposażonym  studio nagrań Politechniki Wrocławskiej.

Zapraszamy na WARSZTATY REALIZACJI NAGRAŃ oraz spotkanie informacyjne - 7 kwietnia w godz. 17.00-20.00. - zobacz więcej

Warsztaty odbędą się w Studio Nagrań Politechniki Wrocławskiej (ul. Janiszewskiego 7/9). Konieczne wysłanie zgłoszenia.

Uczniowie są kształceni w zawodzie technik organizacji reklamy.
Podczas nauki  zdobywają umiejętności  m.in. w zakresie:  organizowania oraz prowadzenia sprzedaży produktów i usług reklamowych; organizowania oraz prowadzenia kampanii reklamowej; projektowania oraz wykonywania środków reklamowych.
Absolwenci będą mieli możliwość podjęcia pracy m.in. w: agencjach reklamowych, agencjach PR, działach marketingu i reklamy przedsiębiorstw, biurach ogłoszeń i działach promocji środków masowego przekazu, agencjach scenariuszowych, studiach graficznych, studiach produkcyjnych.

Uczniowie są kształceni w zawodzie technik usług turystycznych.
Podczas nauki  zdobywają umiejętności  m.in. w zakresie: organizowania działalności turystycznej; organizowania i sprzedaży imprez i usług turystycznych; obsługiwania klientów korzystających z usług turystycznych; rozliczania imprez i usług turystycznych.
Absolwenci będą mogli znaleźć zatrudnienie m.in.: w biurach podróży, jednostkach obsługi ruchu turystycznego, placówkach informacji turystycznej, administracji rządowej i samorządowej, obiektach noclegowych, biurach organizatorów kongresów i konferencji.

To nowy kierunek w naszej ofercie.
Uczniowie będą kształceni w zawodzie technik przemysłu mody.
Podczas nauki uczniowie zdobędą umiejętności  m.in. w zakresie: projektowania wyrobów odzieżowych; wytwarzania wyrobów odzieżowych; organizowania i kontrolowania procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych; prowadzenia działań związanych z marketingiem mody.

Absolwenci będą mieli możliwość prowadzenie własnej działalności związanej z projektowaniem, wytwarzaniem i dystrybucją wyrobów odzieżowych. Będą również mogli podjąć pracę w przedsiębiorstwach m.in. na stanowiskach: kierownika produkcji, projektanta odzieży, technologa wyrobów odzieżowych.

To nowy kierunek w naszej ofercie.
Uczniowie będą kształceni w zawodzie technik usług fryzjerskich.
Podczas nauki uczniowie zdobędą umiejętności m.in. w zakresie: wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i chemicznych włosów, strzyżenia włosów, wykonywania stylizacji i projektów fryzur.

Absolwenci będą mogli znaleźć zatrudnienie m.in. w salonach fryzjerskich, w branży muzycznej, filmowej, telewizyjnej i teatralnej, przy pokazach mody a także prowadzić własna działalność gospodarczą.

Nasza kadra to zespół doświadczonych pedagogów, którzy w swojej pracy wykazują się  pasją, zaangażowaniem oraz  wykorzystują  nowoczesne metody pracy z uczniem.
Zajęcia zawodowe prowadzą  praktycy – specjaliści z doświadczeniem pedagogicznym, cieszący się uznaniem w swojej dziedzinie.

Zajęcia w technikum odbywają się na terenie Zespołu Szkół Teleinformatycznych przy ul. Haukego-Bosaka 21, w nowoczesnych, dobrze wyposażonych salach dydaktycznych, pracowniach informatycznych i specjalistycznych. Szkoła zlokalizowana jest w centrum miasta,  w bliskiej odległości od dworca PKP i PKS.

Część zajęć z realizacji nagrań prowadzona jest w profesjonalnym  studio nagrań Politechniki Wrocławskiej przy ul. Janiszewskiego 7/9 ( okolice Wybrzeża Wyspiańskiego i Placu Grunwaldzkiego).