na stroneliceum2 FINALNE

Liceum Ogólnokształcące ROE to doskonała propozycja dla uczniów, którzy oprócz chęci  przygotowania się do egzaminu maturalnego, szukają dodatkowo możliwości rozwijania swoich pasji i talentu w grupie osób o podobnych zainteresowaniach.
Zajęcia tematyczne* prowadzone są  w klasach: aktorskiej, fotograficzno-operatorskiej, plastycznej, tanecznej, wokalnej, projektowania graficznego, prawniczej.
Nauka w liceum trwa 3 lata dla absolwentów gimnazjum oraz 4 lata dla absolwentów szkoły podstawowej.

Nasze atuty:

• bezpłatna nauka,
  • atrakcyjna oferta nauczania,
  • profesjonalna kadra doświadczonych nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących oraz specjalistów i praktyków, prowadzących zajęcia artystyczne,
  • wspieranie w rozwoju oraz indywidualne podejście do ucznia,
  • dostęp do nowoczesnego sprzętu i pracowni,
  • liczne wydarzenia i akcje aktywizujące dodatkowo uczniów,
  • przyjazna atmosfera,
  • dogodna lokalizacja.

W odróżnieniu od większości niepublicznych szkół, NAUKA W LICEUM ODBYWA SIĘ BEZPŁATNIE !

* Dodatkowe zajęcia tematyczne w poszczególnych klasach prowadzone są w wymiarze:
- 4 godz. tygodniowo  w liceum ogólnokształcącym na podbudowie gimnazjum,
- 3 godz. tygodniowo w liceum ogólnokształcącym na podbudowie szkoły podstawowej.

Uczniowie nabędą  i rozwiną umiejętności m.in. w zakresie:  pracy z tekstem, ruchu scenicznego, emisji głosu,  pracy przed kamerą i  przygotowania do castingu. Przez cały okres trwania nauki będą doskonalić swój warsztat podczas zajęć teatralnych.

• wyjścia do teatru,
  • udział w przedsięwzięciach artystycznych,

Dodatkowe zajęcia tematyczne prowadzone są wymiarze 4 godzin tygodniowo.

Uczniowie  nabędą i rozwiną  umiejętności m.in. w zakresie: podstaw  fotografii klasycznej i cyfrowej, współczesnych technik  multimedialnych, podstaw sztuki operatorskiej i  pracy z kamerą. Będą brać udział w zajęciach plenerowych i warsztatach.

Dodatkowo szkoła organizuje uczniom:

• wyjścia na wystawy fotograficzne,

Dodatkowe zajęcia tematyczne prowadzone są wymiarze 4 godzin tygodniowo.

Uczniowie  rozwiną umiejętności m.in.  w zakresie: rysunku odręcznego, technik malarskich, rysunku technicznego, modelowania, kompozycji oraz historii sztuki. Będą brać udział w zajęciach plenerowych i warsztatach.

Dodatkowo szkoła organizuje uczniom:

• wyjścia na wystawy i wernisaże,

Dodatkowe zajęcia tematyczne prowadzone są wymiarze 4 godzin tygodniowo.

Uczniowie poznają style tańca nowoczesnego ( min. new style, jazz, hip-hop, breakdance, disco dance, street jazz, modern jazz ) oraz elementy tańca współczesnego, zdobędą wiedzę w zakresie historii tańca oraz  podstaw choreografii. Przez cały okres trwania nauki będą doskonalić swoje umiejętności podczas warsztatowych zajęć tanecznych.

Dodatkowo szkoła organizuje uczniom:

• wyjścia na spektakle i  pokazy taneczne,

Dodatkowe zajęcia tematyczne prowadzone są wymiarze 4 godzin tygodniowo.

Uczniowie, podczas zajęć warsztatowych,  rozwiną umiejętności w zakresie śpiewu zespołowego oraz solowego. Nabędą wiedzę m.in. w zakresie: emisji głosu, techniki oddechu, artykulacji, dykcji, interpretacji tekstu, pracy z mikrofonem, pracy przed kamerą i przygotowania do castingu.

• wyjścia na koncerty,
  • udział w przedsięwzięciach artystycznych ,

Dodatkowe zajęcia tematyczne prowadzone są wymiarze 4 godzin tygodniowo.

Uczniowie nabędą praktyczne umiejętności w zakresie projektowania graficznego. Zapoznają się m.in. z programami: Photoshop, Ilustrator, Corel.  Nauczą się zasad typografii, rysunku i  kompozycji  plastycznej oraz podstaw tworzenia stron www, podstaw prawa autorskiego.

Dodatkowo szkoła organizuje uczniom:

• udział w przedsięwzięciach artystycznych i wydarzeniach medialnych,

Dodatkowe zajęcia tematyczne prowadzone są wymiarze 4 godzin tygodniowo.

W toku kształcenia uczniowie  będą  realizować dodatkowe zajęcia z bloku przedmiotów prawnych, m.in: podstaw prawa cywilnego, karnego, konstytucyjnego, kryminalistyki, wstępu do prawoznawstwa.

• wyjścia do sądów,
  • spotkania z prawnikami, kuratorami sądoymi, detektywami,  kryminologami,
  • symulacje rozpraw sądowych,
  • debaty ze studentami prawa i administracji,
  • udział w przedsięwzięciach organizowanych przez uczelnie wyższe.

Dodatkowe zajęcia tematyczne prowadzone są wymiarze 4 godzin tygodniowo.

Nasza kadra to zespół doświadczonych pedagogów, którzy w swojej pracy wykazują się  pasją, zaangażowaniem oraz  wykorzystują  nowoczesne metody pracy z uczniem.
Zajęcia artystyczne prowadzą  praktycy – specjaliści z doświadczeniem pedagogicznym, cieszący się uznaniem w swojej dziedzinie.

Zajęcia w Liceum ROE odbywają się  w budynku Wyższej Szkoły Zarządzania „Edukacja” przy ul. Krakowskiej 56-62. Cała przestrzeń w budynku szkoły jest nowocześnie i estetycznie zaaranżowana. Sale dydaktyczne spełniają wysokie standardy, są jasne, przestronne,  wyposażone w rzutniki i ekrany oraz ( część z nich) w tablice interaktywne.

Szkoła jest zlokalizowana w dogodnym punkcie. W odległości 50 metrów od  szkoły znajduje się przystanek komunikacji miejskiej, przy którym zatrzymują się tramwaje linii 3 i 5 oraz  autobusy linii: 114, 820, 810.
Przed szkołą znajduje się duży, bezpłatny parking.
Ze szkoły na Krakowskiej w ciągu 10 minut można się dostać tramwajem do szkoły na Haukego- Bosaka.