na stroneliceum2 FINALNE

Liceum Ogólnokształcące ROE to doskonała propozycja dla wszystkich absolwentów  gimnazjum, którzy oprócz chęci solidnego przygotowania się do egzaminu maturalnego, szukają dodatkowo możliwości rozwijania swoich pasji i talentu w środowisku uczniów o podobnych zainteresowaniach.

W tym roku, oprócz zajęć artystycznych ( w klasach: aktorska, fotograficzno-operatorska, plastyczna, taneczna, wokalna, projketowania graficznego) proponujemy również naukę w klasach reporterskiej i prawniczej.

Równocześnie mogą wybrać naukę w klasie humanistycznej ( zajęcia w zakresie rozszerzonym: język angielski, język  polski, historia) lub matematyczno- fizycznej ( zajęcia w zakresie rozszerzonym: język angielski, matematyka, fizyka ).

Nasze atuty:

- bezpłatna nauka,

- atrakcyjna oferta nauczania,

- profesjonalna kadra doświadczonych nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących oraz specjalistów i praktyków, prowadzących zajęcia artystyczne i zawodowe,

- wspieranie w rozwoju  oraz indywidualne podejście do ucznia,

- dostęp do nowoczesnego sprzętu i pracowni,

- liczne wydarzenia i akcje aktywizujące dodatkowo uczniów,

- przyjazna atmosfera,

- lokalizacja w centrum miasta, w bliskiej odległości od dworca PKP i PKS.

W odróżnieniu od większości niepublicznych szkół, NAUKA W LICEUM ODBYWA SIĘ BEZPŁATNIE !

* Dodatkowe zajęcia tematyczne w poszczególnych klasach prowadzone są w wymiarze 4 godz. tygodniowo.

Uczniowie nabędą  i rozwiną umiejętności m.in. w zakresie:  pracy z tekstem, ruchu scenicznego, emisji głosu,  pracy przed kamerą i  przygotowania do castingu. Przez cały okres trwania nauki będą doskonalić swój warsztat podczas zajęć teatralnych.

- wyjścia do teatru,
- udział w przedsięwzięciach artystycznych,

Dodatkowe zajęcia tematyczne prowadzone są wymiarze 4 godzin tygodniowo.

Uczniowie  nabędą i rozwiną  umiejętności m.in. w zakresie: podstaw  fotografii klasycznej i cyfrowej, współczesnych technik  multimedialnych , podstaw sztuki operatorskiej i  pracy z kamerą. Będą brać udział w zajęciach plenerowych i warsztatach.

Dodatkowo szkoła organizuje uczniom:

- wyjścia na wystawy fotograficzne,

Dodatkowe zajęcia tematyczne prowadzone są wymiarze 4 godzin tygodniowo.

Uczniowie  rozwiną umiejętności m.in.  w zakresie: rysunku odręcznego, technik malarskich, rysunku technicznego, modelowania, kompozycji oraz historii sztuki. Będą brać udział w zajęciach plenerowych i warsztatach.

Dodatkowo szkoła organizuje uczniom:

- wyjścia na wystawy i wernisaże,

Dodatkowe zajęcia tematyczne prowadzone są wymiarze 4 godzin tygodniowo.

Uczniowie poznają style tańca nowoczesnego ( min. new style, jazz, hip-hop, breakdance, disco dance, street jazz, modern jazz ) oraz elementy tańca współczesnego, zdobędą wiedzę w zakresie historii tańca oraz  podstaw choreografii. Przez cały okres trwania nauki będą doskonalić swoje umiejętności podczas warsztatowych zajęć tanecznych.

Dodatkowo szkoła organizuje uczniom:

- wyjścia na spektakle i  pokazy taneczne,

Dodatkowe zajęcia tematyczne prowadzone są wymiarze 4 godzin tygodniowo.

Uczniowie, podczas zajęć warsztatowych,  rozwiną umiejętności w zakresie śpiewu zespołowego oraz solowego. Nabędą wiedzę m.in. w zakresie: emisji głosu, techniki oddechu, artykulacji, dykcji, interpretacji tekstu, pracy z mikrofonem, pracy przed kamerą i przygotowania do castingu.

- wyjścia na koncerty,

- udział w przedsięwzięciach artystycznych ,

Dodatkowe zajęcia tematyczne prowadzone są wymiarze 4 godzin tygodniowo.

Uczniowie nabędą praktyczne umiejętności w zakresie projektowania graficznego. Zapoznają się m.in. z programami: Photoshop, Ilustrator, Corel.  Nauczą się zasad typografii, rysunku i  kompozycji  plastycznej oraz podstaw tworzenia stron www, podstaw prawa autorskiego.

Dodatkowo szkoła organizuje uczniom:
- udział w przedsięwzięciach artystycznych i wydarzeniach medialnych,

Dodatkowe zajęcia tematyczne prowadzone są wymiarze 4 godzin tygodniowo.

Uczniowie, w ramach zajęć warsztatowych, nabędą praktyczne umiejętności w zakresie zbierania materiałów dziennikarskich, pisania artykułów, reportaży, scenariuszy, przeprowadzania wywiadów, podstaw prawa autorskiego. Poszerzą swoją wiedzę teoretyczną m.in. z zakresu kultury, sztuki i mediów. Będą uczestniczyć w interesujących wydarzeniach medialnych, debatach a także  konkursach oraz  spotkaniach ze znanymi dziennikarzami, pisarzami, scenarzystami.

Dodatkowe zajęcia tematyczne prowadzone są wymiarze 4 godzin tygodniowo.

W toku kształcenia uczniowie  będą  realizować dodatkowe zajęcia z bloku przedmiotów prawnych, m.in: podstaw prawa cywilnego, karnego, konstytucyjnego, kryminalistyki, wstępu do prawoznawstwa.

- wyjścia do sądów,

- spotkania z prawnikami, kuratorami sądoymi, detektywami,  kryminologami,

- symulacje rozpraw sądowych,

- debaty ze studentami prawa i administracji,

- udział w przedsięwzięciach organizowanych przez uczelnie wyższe.

Dodatkowe zajęcia tematyczne prowadzone są wymiarze 4 godzin tygodniowo.

Nasza kadra to zespół doświadczonych pedagogów, którzy w swojej pracy wykazują się  pasją, zaangażowaniem oraz  wykorzystują  nowoczesne metody pracy z uczniem.
Zajęcia artystyczne prowadzą  praktycy – specjaliści z doświadczeniem pedagogicznym, cieszący się uznaniem w swojej dziedzinie.
Zajęcia w liceum odbywają się na terenie  Zespołu Szkół  Teleinformatycznych przy ul. Hauke-Bosaka 21, w nowoczesnych, dobrze wyposażonych salach dydaktycznych. Dysponujemy własną pracownią fotograficzną, plastyczną, informatyczną oraz  salą do zajęć tanecznych i aktorskich.
Placówka zlokalizowana jest w centrum miasta, w bliskiej odległości od dworca PKP i PKS.