MG 4128

 

 

3 lutego odbył się „Szkolny Przegląd Artystyczny ROE cz.I”. Podczas imprezy uczniowie liceum i technikum  zaprezentowali  swoje artystyczne umiejętności, które nabyli i rozwinęli w trakcie pierwszego semestru nauki.
Na widowni w szkolnej Auli pojawili się: uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne oraz inni zaproszeni goście.

 

 

Imprezę prowadziły dwie uczennice -  Paula Ostapczuk oraz Daria Samanipour.
Paula dodatkowo rozpoczęła przegląd krótkim występem na  pianinie, który wprowadził publiczność w artystyczną atmosferę wydarzenia.

 

Jako pierwsze na scenie pojawiły się  uczennice liceum. Zaprezentowały interesujący układ taneczny, będący mieszanką tańca nowoczesnego, współczesnego, jazzu i hip hopu, w choreografii  pana Jana Nykiela oraz pani Magdaleny Górnickiej-Jottard.

 

Po emocjach tanecznych  goście zostali przeniesieni w świat dźwięku.
Uczniowie technikum wraz z prowadzącym zajęcia panem Waldemarem Kłodnickim przedstawili dwa utwory muzyczne oraz krótki film, do którego przygotowali efekty dźwiękowe.

 

Uczniowie liceum z klasy aktorskiej pokazali się publiczności w dwóch odsłonach. Etiuda na bazie fragmentów  z „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza miała formę bardziej klasyczną, natomiast improwizacja aktorska, spontaniczna i  zaskakująca również dla występujących, wprowadziła widownię w doskonały humor.
Występ  młodych aktorów przygotowali panowie Wiesław Cichy i Rafał Kroneberger.
Po występie aktorskim po raz kolejny zaprezentowali się  uczniowie technikum, którzy wspólnie z prowadzącym - panem Bartłomiejem Krukiem przygotowali efekty dźwiękowe pod teksty swojego autorstwa. Muzyczna historia w intrygującej formie, zachęcała publiczność do uruchomienia swojej wyobraźni.
Prace fotograficzne uczniów liceum zostały zaprezentowane w formie pokazu multimedialnego. Tematy, które młodzi artyści przedstawili na zdjęciach to: Autoportret, Fotografia inscenizowana, Brzydkie-ładne, Czułość, Martwa natura. Opiekę nad ich przygotowaniem sprawowali  pani Agata Ciastoń i pan Bartosz Mokrzycki.
W ramach imprezy odbyła się również wystawa prac plastycznych przygotowanych przez uczniów liceum, których tematem były: Martwa natura – kolor i forma oraz kompozycja, Figury podstawowe z uwzględnieniem światłocienia oraz Studium wnętrza pracowni
Prace zostały przygotowane pod okiem pani Beaty Fertały-Harlender oraz pana profesora Waldemara Kuczmy.
Na zakończenie części artystycznej imprezy wystąpili  Dominik Ilczyszyn oraz Sebastian Raś, którzy zagrali pięknie na pianinie.

 

Publiczność była zachwycona wszystkimi występami a artyści otrzymali gromkie brawa. Uczniowie i rodzice przygotowali  poczęstunek dla przybyłych gości  a także sympatyczną niespodziankę dla pani dyrektor Anetty Prajzner, która obchodziła tego dnia swoje urodziny.
Impreza była pierwszą z cyklu. Kolejne Szkolne Przeglądy Artystyczne będą się odbywać na zakończenie każdego semestru nauki. Już teraz gorąco wszystkich zapraszamy na czerwcową edycję.
Bardzo dziękujemy Wszystkim za przygotowanie tego niezwykłego wieczoru a publiczności za liczne przybycie.

 

 

Fot.  Bartosz Mokrzycki

 

 

Fot. Bożena Bochenek